گریل کدو سبز

گریل کدو سبز
شام سبز و سالم
کدو سبز4 عدد
روغن زیتونبه مقدار لازم
نمک و دانه فلفل سیاهبه مقدار لازم
پیاز نگینی خرد شده1 عدد
روغن مایع (مخصوص سرخ کردن)به مقدار لازم
گوشت چرخ کرده (مخلوط گوسفند و گوساله)200 گرم
رب گوجه فرنگی1 قاشق سوپ خوری
زردچوبه1 قاشق چایخوری
پودر ادویه کاری1 قاشق چایخوری
سینه مرغ (پاک و خرد شده)100 گرم
سبزی (پاک و خرد شده)200 گرم
برنج (پخته شده)1 پیمانه

1. فر را از 15 دقیقه قبل، روی حرارت 175 درجه سانتیگراد تنظیم و گرم کنید.

2. کدوها را بشویید و سر آنها را جدا کنید، قسمت انتهای آنها را جدا کنید و با قاشق، داخل مغز کدوها را خارج کنید و کنار بگذارید.

3. کدوها را روی سینی فر حاوی کاغذ روغنی بچینید و با قلمموی مخصوص آشپزی، آنها را به مقداری روغن زیتون آغشته کنید، سپس روی آنها کمی نمک بپاشید. سینی را 10 دقیقه در طبقه وسط فر گرمشده، قرار دهید.

4. در این فاصله، پیاز را در تابهای حاوی روغن داغ، تفت دهید تا نرم و شفاف شود، سپس گوشت را به آن بیافزایید و تفت دهید تا آب گوشت کاملاً کشیده شود. در حین تفت دادن گوشت را با پشت قاشق چوبی از هم باز کنید.

5. رب گوجهفرنگی را در تابهای دیگر حاوی کمی روغن تفت دهید تا خوشرنگ شود سپس آن را بههمراه مغز کدوی کنار گذاشتهشده، زردچوبه، ادویه کاری، مقداری نمک و فلفل سیاه به تابه گوشت بیافزایید و تفت دهید.

6. تکههای مرغ، سبزی و برنج پختهشده را به تابه حاوی گوشت اضافه کرده و 5 دقیقه تفت دهید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید. 

داخل کدوها را با مخلوط آمادهشده پُر کنید، سپس کدوها را در سینی فر بچینید و 20 تا 25 دقیقه در طبقه وسط فر گرمشده، روی همان درجه حرارت قرار دهید تا بپزند. پس از این مدت، سینی را از فر خارج و سرو کنید.