کیفیت هتل ها در مشهد چگونه تعیین می شود ؟

آری  . . . . . . . هتل . . . . . . . . امروز بحث مطرح و مهم و داغ در زمینه گردشگری و سفر مکان های اقامتی درجه بندی آن ها کیفیت آن ها مجوزها و انواع و اقسام پارامترهایی که بتواند اعتماد و رضایت مسافر را جلب کند .

مکان های اقامتی خود در دسته های گوناگونی قرار می گیرند . ساده ترین مکان اقامتی که این روزها هم گاه شاهد آن هستیم چادر زدن کنار پارک و خیابان است . شاید خنده آور باشد اما این موضوع وجود دارد و از معضلات جامعه محسوب می گردد. که علاوه بر عدم امنیت به گسترش فساد دامن می زند .

هنوز به رزرو هتل مشهد و هتل آپارتمان مشهد نرسیدیم . . . صبر کنید . . . . . دسته ای دیگر از مکان های اقامتی کمپ ها و زائرسراها که توسط شهرداری پس از جمع اوری این گونه بی سامانی ها و چادر زدن ها در کنار خیابان و پارک ها ایجاد شده است . این مراکز امکانات رفاهی را در اختیار قرار داده و به ورت کنترل شده و نظارت بر افرادی که به داخل این مجموعه ها ورود می کنند صورت می گیرد و هم چنین فضایی خاص به دور از نمای شهری و با حف امنیت در نظر گرفته شده است .

پس از آن خانه ها و مکان های شخصی . . . . .  تعدادی افراد در فصول پیک سال مکان ها و منازل شخصی خود را در اختیار مسافرین قرار داده و از این راه امرار معاش می کنند .این گونه منازل هیچ گونه مجوزی ندارند و رسما غیر قانونی می باشد اما مقابله با آن تقریبا غیر ممکن می باشد .

در مرحله ی بعد سوییت آپارتمان ها و مسافرخانه ها هستند که دارای مجوز هستند و امکانات رفاهی و بهداشتی و امنیتی را تا حدی برآورده می کنند اما خب به طبع کیفیت پایین و هم چنین قیمت پایینی دارند . رزرو هتل مشهد قشری از طبقات پایین جامعه این جور مکان ها را برای خود و هزینه هایشان مناسب می بینند .

پس از سوییت آپارتمان ها و مسافر خانه ها به هتل آپارتمان مشهد می رسیم . بله هتل آپارتمان ها . . . . . هتل آپارتمان ها در واقع همان هتل ها هستند اما با درجاتی محدودتر . . . . . . . از جمله فضای کوچک تر کیفیت پایین تر  و . . . .

هتل ها را بعدا به تفصیل بیان خواهیم کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *