رولان

رولان
رب انار، گوشت چرخ کرده را تُرد میکند و خواص درمانی آن کمتر از آب و دانه انار نیست.
گوشت چرخ کرده (مخلوط گوسفند و گوساله)600 گرم
نمک و فلفل سیاه (به مقدار لازم)
تخم مرغیک عدد
پیاز (رنده و آب گرفته شده)یک عدد
تخم گشنیز (پودر شده)1 قاشق چایخوری
زردچوبه1 قاشق چایخوری
مغز نان باگت50 گرم
سس انار (طبق دستور داده شده)3 قاشق سوپ خوری
گشنیز (پاک و خرد شده)20 گرم
جعفری (پاک و خرد شده)20 پرم
مغز گردو30 گرم
روغن مایع (به مقدار لازم)
برگ گشنیز پاک شده (مقداری برای تزیین)

600 گرم گوشت چرخکرده را بههمراه نمک در ظرفی ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند. 1 عدد تخممرغ، فلفل، 1 عدد پیاز رنده شده، 1 ق. چایخوری تخم گشنیز، مقداری زردچوبه و 50 گرم مغز نان باگت را به آن اضافه کرده و به ورز دادن ادامه دهید تا کاملاً با یکدیگر مخلوط شوند سپس روی آن را با سلفون بپوشانید و یک ساعت در یخچال استراحت دهید.

2. اکنون گوشت را بین دو لایه کیسه نایلونی قرار داده و بهوسیله وردنه آن را به ضخامت یک سانتیمتر باز کنید سپس لایه روی کیسه نایلونی را بردارید.

3. 3ق. سوپخوری رب انار را بههمراه مقداری گشنیز، جعفری و گردو روی گوشت پخش کرده سپس گوشت را بهکمک نایلون زیرین به حالت لولهای شکل یا رولتی رول کنید و روی آن را با سلفون بپوشانید و 30 دقیقه دیگر در یخچال قرار دهید. در این فاصله، سس انار را آماده کنید.

4. رول گوشت را از یخچال بیرون آورده و سلفون را جدا کرده سپس در تابهای حاوی روغن داغ، روی حرارت ملایم، از هر طرف سرخ کنید سپس سس انار را به تابه اضافه کنید. درِ تابه را گذاشته و حرارت را ملایم کرده تا گوشت 45 دقیقه بپزد. اکنون رولت گوشت را با برگ گشنیز و دانه انار تزیین و سرو کنید.

روش تهیه سس انار

700 میلیلیتر آب انار تازه، یک قاشق سوپخوری شکر و 3 قاشق سوپخوری پیازداغ (نگینی خردشده) را بههمراه مقداری نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیدهشده) در قابلمهای، روی حرارت ملایم بریزید تا 30 دقیقه بپزد و سس کاملاً غلیظ شود.